MC0125W1206195R3 Multicomp RESISTOR, 95R3, 0.125W, 1%, 1206
Part Nnumber
MC0125W1206195R3
Description
RESISTOR, 95R3, 0.125W, 1%, 1206
Producer
Multicomp
Basic price
MSL: - Packaging: Cut Tape Power Rating: 125mW Product Range: MULTICOMP - MC Series Resistance: 95.3ohm Resistance Tolerance: ± 1% Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric] Resistor Element Type: Thick Film SVHC: To Be Advised Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C Voltage Rating: 200V
Following Parts
Random Products
(keyword MC0125W1206195R3 Multicomp RESISTOR, 95R3, 0.125W, 1%, 1206)