MCWR08X47R0FTL Multicomp RES, THICK FILM, 47OHM, 1%, 0.125W
Part Nnumber
MCWR08X47R0FTL
Description
RES, THICK FILM, 47OHM, 1%, 0.125W
Producer
Multicomp
Basic price
MSL: - Packaging: Tape & Reel Power Rating: 125mW Product Range: MCWR Series Resistance: 47ohm Resistance Tolerance: ± 1% Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric] Resistor Element Type: Thick Film SVHC: No SVHC (17-Dec-2014) Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C Voltage Rating: 150V
Following Parts
Random Products
(keyword MCWR08X47R0FTL Multicomp RES, THICK FILM, 47OHM, 1%, 0.125W)