SMBJ24CA Multicomp DIODE, TVS, BIDIR, 24V, 600W, SMB
Part Nnumber
SMBJ24CA
Description
DIODE, TVS, BIDIR, 24V, 600W, SMB
Producer
Multicomp
Basic price
Breakdown Voltage Max: 29.5V Breakdown Voltage Min: 26.7V Clamping Voltage Vc Max: 38.9V Diode Case Style: DO-214AA No. of Pins: 2 Packaging: Cut Tape Peak Pulse Current Ippm: 15.4A Power Dissipation Pd: 600W Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 24V SVHC: No SVHC (16-Jun-2014) TVS Polarity: Bidirectional
Following Parts
Random Products
(keyword SMBJ24CA Multicomp DIODE, TVS, BIDIR, 24V, 600W, SMB)